SkyRes – miejsce bezpieczne dla biznesu

Bezpieczne biuro

Rok 2020 stoi pod znakiem Covid-19 i dużych zmian związanych ze sposobem pracy. W czasie pierwszej fali wirusa wiele osób zostało zmuszonych do wykonywania swoich zadań z domu. Drugi atak choroby pod kątem pracy zdalnej wygląda inaczej. To dzięki podjętym działaniom. Również tym podjętym przez Nas. SkyRes jest dzięki temu miejscem bezpiecznym dla biznesu, ale przede wszystkim dla ludzi.

Koronawirus a praca zdalna

W czasie wiosennej fali pandemii wiele firm wysyłało swoich pracowników do domu. Miało to kilka przyczyn. Jedną z nich był brak pewnych konkretnych wytycznych, jak działać w czasie epidemii. Zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i uniknąć zastoju związanego z potencjalnym pojawieniem się ogniska choroby w firmie.

Praca zdalna w dobie koronawirusa ma swoje zalety (nie tylko z punktu widzenia pracownika), ale na dłuższą metę staje się uciążliwa. Wiele w tej kwestii zależy od branży. Niektóre z nich stosowały taką formą funkcjonowania już wcześniej. Ogromna liczba firm została jednak postawiona w nowej dla siebie rzeczywistości i musiała się do niej przystosować. Na przykład zapoznać się z rozwiązaniami usprawniającymi pracę zdalną (Slack, Zoom itd.).

Druga – właśnie trwająca – fala koronawirusa zastała biznes bardziej przygotowany na wyzwania. Po pierwsze wprowadzono szereg rozwiązań mających zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Drugą sprawą jest zrównoważenie formy pracy (na miejscu vs. zdalna). Firmy – niezależnie czy duże czy kilkuosobowe – zdecydowanie lepiej radzą sobie z nową rzeczywistością.

SkyRes – jak dbamy o Wasze bezpieczeństwo

Nasz biurowiec położony u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej w Rzeszowie i jest siedzibą wielu firm. Posiadamy ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Wprowadzenie zmian, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo było i jest naszym priorytetem. Przygotowaliśmy i wykorzystaliśmy rozwiązania stosowane z powodzeniem na całym świecie.

Działania dotyczące personelu biurowca SkyRes:

  • Obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych i rękawiczek jednorazowych
  • System zmianowy, który ogranicza bezpośredni kontakt naszych pracowników
  • Codzienne mierzenie temperatury ciała
  • Nakaz ograniczający liczbę jednocześnie przebywających osób w pomieszczeniach sanitarnych, jak również kuchni (w tym ostatnim wypadku wprowadziliśmy grafik korzystania w czasie przerwy obiadowej)
  • Zachowanie bezpiecznych odległości, dbałość o higienę (mycie rąk, dezynfekcja)
dezynfekcja rąk w lobby

To podstawowe zasady dotyczące pracowników naszego biurowca. Poza nimi są pewne odrębne przepisy dla ich poszczególnych grup (ochrona, służby sprzątające). Wszystko w trosce o zdrowie naszego personelu i pracowników firm znajdujących się na terenie biurowca SkyRes.

Tworząc bezpieczne miejsce do pracy w czasie trwania epidemii koronawirusa zgodnie z odgórnymi zaleceniami, szczególną wagę przyłożyliśmy do części wspólnych w budynku. Mowa tutaj między innymi o windach, toaletach i naszym lobby.

Zasady jakimi należy się kierować w miejscach wspólnych:

  • Używanie płynów dezynfekujących
  • Mycie rąk (w każdej z toalet znajduje się dokładna instrukcja, jak powinno się to robić prawidłowo)
  • Stosowanie się do poleceń pracownika ochrony (jego zadaniem jest m.in. kierowanie ruchem w godzinach, gdy jest on zwiększony i mierzenie temperatury przy wejściu do budynku)
  • Pamiętanie o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób i unikanie kontaktu fizycznego (dotyczy to również wind, w których w jednym momencie mogą znajdować się 2 osoby)
  • Noszenie maseczek ochronnych
bezpieczna winda

Ostatnim, ale nie najmniej istotnym elementem naszych działań ukierunkowanych na stworzenie miejsca bezpiecznego dla biznesu w czasie epidemii koronawirusa jest zabezpieczenie samego budynku.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby korzystanie z naszych biur, jak i samego biurowca było w pełni bezpieczne. Od najdrobniejszych szczegółów, takich jak przyciski wind. Są one zabezpieczone specjalną folią, a także dezynfekowane co 2 godziny. W budynku SkyRes zainstalowane są cztery centrale wentylacyjne. Ich praca jest monitorowana całą dobę. Regularnie wymieniane są w nich filtry.

W poszczególnych biurach wentylacja oparta jest o dwa niezależne od siebie kanały – nawiewu i wywiewu. Powietrze dostające się ten przez pierwszy jest dodatkowo filtrowane. Zadaniem drugiego jest wyprowadzenie z budynku „zużytego” powietrza. System ten zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających na terenie biurowca.

SkyRes spełnia wszelkie wymogi (na bieżąco wprowadzamy również nowe zasady) przedstawione przez Główny Inspektorat Sanitarny w kontekście ochrony przed koronawirusem. Jest miejscem bezpiecznych dla wszystkich przebywających w nim pracowników.

Inne AKTUALNOŚCI