Budynek

INWESTYCJA SKYRES

SkyRes to pierwszy w Rzeszowie wielkopowierzchniowy biurowiec w klasie A. Budynki w tej kategorii charakteryzuje przede wszystkim wysoki standard, prestiżowa lokalizacja, najwyższa jakość wykończenia i wyposażenia. Jego całkowita powierzchnia wynosi aż 25.648 m2.

Podkreślić należy fakt, iż już na wstępnym etapie projektowania jego twórcy zadbali o to aby łączył w sobie z jednej strony innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla działalności biznesowej a z drugiej uwzględniał wytyczne zrównoważonego budownictwa . Oznacza to, że SkyRes, jego struktura budowlana i materiały użyte do budowy są przyjazne środowisku naturalnemu. Potwierdzeniem tego było uzyskanie amerykańskiego certyfikatu LEED na poziomie GOLD (Leadership in Energy and Environmenral Design) – system oceny oddziaływania budynku na środowisko naturalne. W

Sam budynek to 14 kondygnacyjna budowla z 12 piętrami biurowymi, parterem o przestronnym lobby z recepcją oraz kantyną. W części podziemnej został zlokalizowany garaż dla samochodów osobowych, elektrycznych i rowerów wraz z wydzielonymi szatniami i prysznicami dla rowerzystów. Piętra biurowe oferują w standardzie powierzchnię Open Space do 1 600m2, a w całym budynku 19 381m2.

SkyRes Warszawska wyróżnia doskonała lokalizacja. Ścisłe centrum miasta, 11 km od międzynarodowego portu lotniczego w Jasionce, 6 km od autostrady A4 (na zachód Kraków, Katowice, Wrocław i w kierunku wschodnim Lwów), 900 m od dworca autobusowego i kolejowego.

Na cały kompleks SkyRes składają się bliźniacze budynki biurowe tj. SkyRes Warszawska i SkyRes Lubelska (w krótce w budowie). Pomiędzy nimi umiejscowiono dodatkowo część obiektów o charakterze mieszkalnym.

Zespół budynków tworzy spójną całość architektoniczną, która wyróżnia się pozytywnie na tle miasta poprzez swoją nowoczesność i dbałość o wykonane detale.Powiet

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Sam system LEED, czyli Leadership in Energy and Enviromental Design został stworzony w Stanach Zjednoczonych. W chwili obecnej jest jednym z najbardziej uniwersalnych systemów do oceny budynków na kilku zasadniczych płaszczyznach. Jego otrzymanie świadczy o wypełnieniu standardów zielonego budownictwa. Budynki zaprojektowane zgodnie z wytycznymi tego systemu na pierwszym miejscu stawiają sobie za cel poprawę warunków panujących wewnątrz z równoczesnym zadbaniem o poszanowanie środowiska naturalnego.

Twórcy systemu LEED przyznając powyższe wyróżnienie promują budownictwo zrównoważone. Wysokość punktacji uzależniona jest m.in. od redukcji zużycia energii, efektywnej gospodarki wodą pitną, minimalizacji produkcji odpadów, stosowania inteligentnych technologii, poprawy jakości życia wewnątrz i całościowej koncepcji, która zakłada, że wszystkie mniejsze i większe działania składają się na ostateczny cel w postaci budynku przyjaznego środowisku.

Angażując się w zdobycie powyższego certyfikatu twórcy SkyRes zaczęli promować również budownictwo odpowiedzialne, czyli takie, które uwzględnia zarówno cel biznesowy, aspekt ogólnospołeczny jak i postawę eko.

SkyRes Warszawska spełnia wysoko postawione kryteria i dzięki temu może z dumą legitymować się certyfikatem LEED na poziomie GOLD.

SkyRes to budynek biurowy w klasie A o łącznej powierzchni pod wynajem wynoszącej aż 20 tys.m2.

Powierzchnie biurowe w Kompleksie SkyRes zaprojektowaliśmy z myślą o możliwości ich przekształcania zgodnie z potrzebami Klientów, którzy będą jej użytkownikami. Wszystko zostało pomyślane w ten sposób aby możliwość wprowadzania własnej aranżacji była swobodna.

Zastosowanie systemowych podłóg podniesionych oraz podwieszanych sufitów umożliwia od strony technicznej wprowadzanie wszelkich modyfikacji odnośnie zmiany schematów pomieszczeń i ich układów.

Dbając o zdrowie osób pracujących i przyjazną atmosferę w biurach zapewniliśmy duże przeszklenia, które sprawiają, że powierzchnie biurowe są optymalnie doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo umożliwiają swobodne przewietrzenie całej przestrzeni.

Dla wygody użytkowników w całym budynku SkyRes Warszawska zastosowaliśmy modelowe systemy wentylacji nawilżającej, klimatyzacji i ogrzewania. Każdy z nich jest sterowany indywidualnie a co za tym idzie możesz według własnego uznania zmieniać jego poszczególne parametry.

Szybka komunikacja w obrębie budynku została zapewniona poprzez ulokowanie w jego sercu 7 szybkobieżnych wind. W połączeniu zaś z optymalnym rozmieszczeniem ciągów komunikacyjnych gwarantuje to sprawne przemieszczanie się między poszczególnymi punktami w biurowcu.

Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oszczędzamy wodę i energię elektryczną. Odpowiedzialny za to system jest na bieżąco monitorowany, co sprawia, że oprócz promowanej przez nas postawy eko Twoje przedsiębiorstwo zyskuje realne oszczędności.

Do budowy stosujemy materiały proekologiczne a same odpady budowlane są na bieżąco sortowane. Dzięki temu obniżamy również koszty związane z ich utylizacją.

Stawiając na proekologiczny tryb życia budynek został wyposażony w specjalne szatnie i prysznice dostosowane do potrzeb rowerzystów.

Jednocześnie SkyRes zarządzany jest przez inteligentny system BMS (ang. Building Management System). Dzięki niemu wszystkie instalacje znajdujące się na terenie obiektu są w sposób całościowy zintegrowane. Pozwala to z jednego miejsca w sposób efektywny i oszczędny zarządzać całym budynkiem. Dodatkowo kontrolując pracę poszczególnych urządzeń z odpowiednim wyprzedzeniem informuje o potencjalnych awariach i problemach. Wobec czego ewentualne nieprawidłowości są likwidowane automatycznie i na bieżąco.

SkyRes posiada nowoczesne garaże podziemne oraz wielopoziomowe naziemne. W całym kompleksie znajduje się aż 900 miejsc parkingowych. Dzięki temu całkowicie znika codzienna bolączka milionów Polaków związana z szybkim znalezieniem miejsca parkingowego, aby na czas zjawić się w miejscu pracy zawodowej. Dodatkowo osoby aktywne fizycznie i korzystające z jednośladów znajdą również dla siebie odpowiednią bazę. W budynku przewidziany jest parking dla rowerzystów i specjalnie wydzielone prysznice, aby odświeżyć się przed codziennymi zajęciami w pracy. Warto również wspomnieć, że system parkingowy jest pełni zintegrowany a kierowcy mają możliwość wyjazdu z garaży w dwóch kierunkach tj. do ul. Warszawskiej i ul. Lubelskiej. Zapewniając bezpieczeństwo pozostawionych pojazdów powierzchnie parkingowe są cały czas monitorowane.

W dobie tzw. globalnej wioski doskonale wiemy jak ważnym w prowadzeniu każdego biznesu jest szybki dostęp do informacji, błyskawiczny kontakt z klientem i bezpieczeństwo przekazywanych wiadomości.

Dlatego też budynek został zaopatrzony w nowoczesną strukturę teleinformatyczną opartą o technologię światłowodową. Dzięki temu wszelki transfer danych odbywa się w sposób niezakłócony w porównaniu do tradycyjnych technologii. Od strony technicznej warto wspomnieć, że w paśmie światłowodu brak jest zjawiska współdzielenia a co za tym idzie użytkownik łącza zyskuje dostęp do szeregu usług telekomunikacyjnych jednocześnie i bez ograniczeń.

Zastosowana technologia charakteryzuje się stosunkowo niską awaryjnością i niskimi kosztami eksploatacji. Dodatkowo posiada wydłużoną żywotność a samo zastosowanie światłowodów w sposób znaczący podwyższa poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych ze względu na znaczne trudności związane z przechwyceniem i podsłuchaniem transmisji przez osoby postronne.

Korzystając z tego systemu użytkownik zyskuje szybki i stabilny dostęp do sieci, zwiększa się komfort korzystania z Internetu, co nie jest już uzależnione np. warunkami pogodowymi. Jednym słowem otrzymujesz kolejne narzędzie do wydajnego prowadzenia swojej firmy.

Projektując SkyRes zadbaliśmy o to, aby każdy użytkownik powierzchni biurowej miał możliwość jej dopasowania do charakteru prowadzonej przez siebie działalności i własnych potrzeb. Jest, bowiem zrozumiałym, że każdy biznes wymaga odpowiednio dobranej i zaaranżowanej dla siebie przestrzeni.

Dlatego też przyjęliśmy wariant, w którym na jednym piętrze funkcjonuje: jedynastu, czterech, trzech, dwóch najemców albo cała powierzchnia jest zagospodarowana przez jednego użytkownika. Łatwość wprowadzania zmian w aranżacji sprawia, że w bardzo krótkim czasie zyskujesz dostęp do przestrzeni, której potrzebuje Twój biznes.

Wszystko to sprowadza się do zastosowania w praktyce idei kreowania zarówno wnętrz otwartych jak i zamkniętych w zależności od bieżących potrzeb osób zainteresowanych.

Tworząc SkyRes na pierwszym miejscu przyświecała nam idea, aby budynek biurowy był z jednej strony przyjazny środowisku a z drugiej ludziom, którzy wykonują w nim swoje obowiązki zawodowe. Wybierając jego lokalizację zadbaliśmy o świetny dostęp do środków komunikacji miejskiej a z myślą o najemcach, którzy korzystają z alternatywnych form poruszania się po mieście powstały wyodrębnione szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Dzięki temu osoby preferujące zdrowy tryb życia mogą bez żadnych przeszkód korzystać z dojazdu do pracy rowerem a po zakończonej drodze posiadają możliwość skorzystania z prysznica i przebrania się w strój służbowy. Nie od dzisiaj wiadomo, że ćwiczenia fizyczne poprawiają ciśnienie krwi, oddziałują korzystnie na nasze zdrowie i mają dodatni wpływ na ogólny nastrój. Nie rezygnując z tych dobrodziejstw każda zainteresowana osoba może korzystać ze swoich dwóch kółek a po krótkim odświeżeniu pozytywnie rozpoczynać każdy dzień swojej pracy.

Z myślą o przedsiębiorcach prowadzących działalność gospodarczą w branży IT i nie tylko w budynku SkyRes zostały wyodrębnione specjalne strefy z przeznaczeniem na serwerownie. W związku z tym w wyszczególnionych miejscach nośność stropów została dodatkowo podwyższona do poziomu 10kN/m2.

Posiadanie własnej serwerowni to zasadnicze ułatwienie przy prowadzeniu każdej firmy. Dzięki temu mamy realny wpływ na przepustowość łączy, zyskujemy szybkie połączenie między stacjami roboczymi a serwerem a dodatkowo diametralnie zwiększa się bezpieczeństwo gromadzonych przez nas danych. Lokalizacja serwerowni w budynku firmy zakłada podłączenie do sieci LAN, w której działają stacje robocze. Dzięki temu nie mamy do czynienia z problemami natury łącznościowej, jakie często zdarzają się, gdy stacje łączą się z serwerami przez WAN. Ze swojej natury sieć LAN posiada znacznie większą przepustowość niż łącza WAN dostarczane przez operatorów.

Wiemy doskonale ile w dzisiejszych czasach warty jest szybki i bezpieczny przesył informacji. Decydując się na korzystanie z wewnętrznych serwerowni każdy najemca zyskuje skuteczne narzędzie, dzięki któremu jego firma rozwija się w oczekiwanym tempie a przychody rosną.

Mając na uwadze zapewnienie doskonałej komunikacji wewnętrznej budynek SkyRes został wyposażony w 7 szybkobieżnych wind a czas oczekiwania zostały ograniczony do niezbędnego minimum.

W dzisiejszych czasach jak nigdy w przeszłości sprawdza się znane powiedzenie „Czas to pieniądz”. Wychodząc od tego założenia twórcy biurowca z wielką pieczołowitością zadbali o jak najlepsze zaprojektowanie ciągów komunikacyjnych i zdecydowali, że całość będzie obsługiwana przez aż 7 wind. Czas dotarcie z punktu A do punktu B został skrócony do optymalnej wartości. Jest to niewątpliwe ułatwienie np. w sytuacji, kiedy pracownik korzysta z kantyny zlokalizowanej w budynku a po krótkiej regeneracji potrzebuje szybko przemieścić się na swoje stanowisko pracy. Dodatkowo same windy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby komfort ich użytkowania był wysoki a możliwość awarii minimalna.

SkyRes to pierwszy w Rzeszowie wielkopowierzchniowy biurowiec posiadający 12 pięter, które oparte są na siatce 8,1×8,1. Na tylu poziomach nasi najemcy mają możliwość kreatywnego dopasowania przestrzeni do swojej działalności. Wszystko zostało przygotowane w ten sposób, aby każda zmiana aranżacji wnętrza (np. potrzebujemy więcej miejsca na prowadzenie działalności i obsługę klientów) mogła zostać przeprowadzona sprawnie i bez zbędnej zwłoki.

Na samym parterze biurowca znajduje się przestronne lobby gdzie znajdziemy również miejsce na kantynę (możliwość spożycia posiłku bez konieczności opuszczania kompleksu), kawiarnię (w kameralnej atmosferze możemy omówić bieżące sprawy firmowe), punkt pralniczy (oddamy odzież służbową do oczyszczenia), aptekę i salonik prasowy. Jednym słowem mamy dostęp szeregu podstawowych usług i produktów w jednym miejscu, co wpłynie bezpośrednio na naszą oszczędność czasu.

SkyRes jest w pełni zabezpieczony pod kątem energetycznym z uwagi na zastosowanie dwóch niezależnych źródeł energii i dodatkową możliwość podpięcia agregatu prądotwórczego. Funkcjonowanie firmy to proces ciągły a co za tym idzie każda awaria w dostawie energii elektrycznej to potencjalny koszt dla przedsiębiorcy. Dlatego też w naszym biurowcu zainwestowaliśmy w bezpieczeństwo energetyczne poprzez instalację dodatkowych źródeł energii. Oprócz tego każdy zainteresowany najemca posiada możliwość zainstalowania własnego agregatu. Dzięki temu bez względu na zewnętrzne warunki np. awaria po stronie dostawcy energii elektrycznej możemy bez przeszkód korzystać ze wszystkich urządzeń elektrycznych, przyjmować i realizować zlecenia a dane zgromadzona na firmowych serwerach i dyskach twardych są w pełni bezpieczne.

SKYRES w obiektywie

STANDARD POWIERZCHNI BIUROWEJ

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA POWIERZCHNI BIUROWEJ SKYRES

MASZ PYTANIA?

ZOSTAW SWÓJ NUMER - ODDZWONIMY!

W możliwie najszybszym czasie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Podane przez Ciebie dane kontaktowe posłużą jedynie nawiązaniu kontaktu.