Rzeszów – miasto przyjazne dla biznesu

Rzeszów – miasto przyjazne dla biznesu

Fakt, że Polska znalazła się w czołówce krajów atrakcyjnych dla najemców branży BSS ma ogromne znaczenie dla miast regionalnych. Takimi ośrodkami coraz częściej bowiem zainteresowane są zarówno krajowe, jak i międzynarodowe prestiżowe firmy.

 

Zdaniem analityków, Rzeszów należy do grona tych polskich regionalnych miast, które notować będą najszybszą dynamikę rozwoju biznesu.

- Wybierając lokalizację naszego biurowca klasy A braliśmy pod uwagę wszystkie zalety stolicy Podkarpacia. Doskonałe położenie komunikacyjne, szeroki dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz to, że firmy, także te o międzynarodowej renomie, znajdują w mieście i okolicach przyjazne warunki do rozwoju – mówi Radosław Walas, członek zarządu DevelopRes, firmy, która wybudowała SkyRes, najnowocześniejszy biurowiec w Rzeszowie i regionie.

Fakt, że regionalne miasta cieszą się coraz większym zainteresowaniem wynika m.in. z bardzo silnej - nie tylko europejskiej, ale i światowej  -  pozycji Polski na rynku centrów usług dla biznesu (BSS – Business Services Sector).

Magazyn branżowy The City przytacza raport A.T.Kearney Polska (firma doradcza specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla biznesu), z którego wynika, że nasz kraj znalazł się na 10. miejscu na świecie pod kątem atrakcyjności dla najemców branży BSS. Z kolei ranking opracowany przez Tholons (ranking prezentuje najbardziej atrakcyjne lokalizacje sprzyjające inwestycjom) stwierdza, że w tym segmencie rynku znajdujemy się na 1. miejscu w Europie, plasując się m.in. przed Irlandią i Czechami.

Duży popyt na nowoczesne biura wynajmowane przez biznes będzie rósł w polskich miastach regionalnych – wynika z danych JLL (międzynarodowa firma świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości). Wynika z nich, że udział firm z tej branży w wynajętej powierzchni biurowej wynosi - na przykład - w Krakowie 67 proc., Łodzi 52 proc, Rzeszowie 37 proc., a Katowicach 35 proc. Dla porównania – w Warszawie na centra usług dla biznesu przypada 9 proc. zajętej powierzchni biurowej.

Krzysztof Misiak, partner i dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w Cushman & Wakefield jest zdania, że kolejne lata to kontynuacja rozwoju głównych regionalnych rynków biurowych.

 – Ma to związek z dalszym popytem firm z sektora BSS. Obserwować będziemy coraz więcej transakcji w lokalizacjach takich jak Rzeszów, Bydgoszcz, Toruń, Opole, Radom, Kielce czy Białystok – powiedział na łamach magazynu The City.

Jego opinię potwierdza „Raport Roczny 2016” Pro Progressio, fundacji zajmującej się rozwojem branży outsourcingowej w Polsce. Czytamy w nim m.in.: „Trend mocniejszego i szybszego  rozwoju miast regionalnych jest już faktem. Branża BSS docenia miasta nie tylko te największe…”. Fundacja, na liście 10. polskich miast, w których warto inwestować, umieściła Rzeszów oprócz takich ośrodków jak Poznań, Szczecin, Łódź, Kielce czy Opole.

O tym, że polski rynek usług dla biznesu będzie jeszcze bardziej  dynamicznie rozwijał się (również w Rzeszowie) świadczy też liczba osób zatrudniona w tym sektorze. Z danych  ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) obecnie pracuje tutaj w całej Polsce ok. 212 tys. fachowców. W 2020r. ich liczba może wzrosnąć nawet do 300 tys. Według szacunków JLL, popyt na wynajmowane powierzchnie może sięgać po ok. 250 tys. mkw.

SkyRes przewidział takie zapotrzebowanie rynku. Na swoją lokalizację wybrał miasto uznawane za jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się w kraju. Poza tym – stworzył dla swoich klientów, wynajmujących w biurowcu powierzchnie, nowoczesne warunki spełniające najnowocześniejsze wymogi technologiczne i ekologiczne. To natychmiast zostało dostrzeżone. DevelopRes (deweloper, który wybudował SkyRes) w raporcie Pro Progressia został wymieniony wśród tych polskich firm, które zapewniają idealną przestrzeń biurową.

Inne aktualności
Nasi partnerzy

Masz pytania? Zostaw swój numer - oddzwonimy!

W możliwie najszybszym czasie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Podane przez Ciebie dane kontaktowe posłużą jedynie nawiązaniu kontaktu.

Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni polegający na telefonicznym lub za pomocą wiadomości SMS przekazywaniu informacji marketingowych, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z zm.), przez Developres Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych, w celu korzystania z usługi „Newsletter” zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)prowadzonej przez DevelopRes Sp. z o.o.

Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych z którym można się skontaktować pod adresem email: daneosobowe@developres.pl.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.


Imię
Numer telefonu