Oświetlenie przyjazne dla pracownika

Oświetlenie przyjazne dla pracownika

Brak koncentracji, mniejsza wydajność, choroby zawodowe – to efekty kiepskiej jakości oświetlenia w biurze. W SkyResie, najnowocześniejszym w Rzeszowie i regionie biurowcu klasy A, zadbano zarówno o dostateczny dopływ naturalnego światła dziennego, jak i

 

Dzięki nowoczesnej architekturze biurowca naturalne światło dzienne jest  w budynku wszechobecne, ale też – to oczywiste – niezbędne jest doświetlenie. SkyRes zdecydował się zatem zamontować system LED, nie tylko dlatego, że pozwala na duże oszczędności w zakresie zużycia energii, ale także dlatego, że jest przyjazne i korzystne dla zdrowia pracowników.

Światło emitowane przez żarówki LED najbardziej przypomina naturalne. Jest przyjazne dla oka, ponieważ żarówki gwarantują wysoki wskaźnik oddawania barw oraz całkowity brak uciążliwego efektu migotania. Poza tym – nie zawierają rtęci i nie potrzebują zbyt dużej ilości prądu przy włączaniu.

Bywa, że problem dobrej jakości oświetlenia w biurze jest bagatelizowany. Niesłusznie. Badania wykazują, że aż 68 proc. pracowników nie jest zadowolona z warunków oświetleniowych w miejscu pracy. A to ma przecież ogromne znaczenie, ponieważ wpływ dobrego oświetlenia na funkcjonowanie i kreatywność pracowników (Human Centric Lighting) został już zbadany i udokumentowany.

Magazyn Outsourcing & More publikuje dane, z których wynika, że dobrej jakości światło w miejscu pracy podnosi: produktywność pracowników o 16 proc, poziom satysfakcji o 24 proc, a komfort pracy o 15 proc.

Property Magazine stwierdza wręcz, że „oświetlenie jest dla 77 proc. pracowników biurowych najważniejszym czynnikiem wpływającym na efektywność pracowników”. Aby to uzasadnić, cytuje wyniki sondażu zamieszczonego w Journal of Public Affairs, Administration and Management.

Brak wystarczającego dostępu do światła dziennego – czytamy w Property Magazine - może zmienić nasz cykl dobowy, czyli godziny, w których jesteśmy bardziej lub mniej aktywni.  Zaburzenia mogą sprawić, że w dzień jesteśmy senni, a w nocy mamy problemy z zasypianiem i w konsekwencji nie jesteśmy produktywni.

W jednym z komunikatów Centralnego Instytutu Ochrony Pracy czytamy: „Oświetlenie jest fizycznym czynnikiem środowiska pracy i zaliczane jest do czynników uciążliwych. Wynika to z faktu, że niewłaściwe oświetlenie stanowisk pracy prowadzi do nadmiernego zmęczenia, dolegliwości wzroku, spadku wydajności pracy oraz może powodować pogłębienie wad wzroku. 

To prawda. Dobre oświetlenie przyczynia się przecież do lepszego samopoczucia, większej koncentracji, szybszego wykonywania czynności, zmniejszenia liczby popełnianych błędów oraz obniżenia podatności na choroby.

- Nasz budynek projektowany był przy uwzględnieniu ekologicznych rozwiązań przyjaznych środowisku. Jednym z elementów, który braliśmy pod uwagę, było także zastosowanie oświetlenia odpowiedniego do warunków pracy – mówi Radosław Walas, członek zarządu DevelopRes, firmy, która wybudowała SkyRes. - System LED, który u nas wdrożyliśmy, nie tylko poprawia kondycję i zdrowie pracowników, ale jest też… oszczędny. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszty za zużycie energii elektrycznej mogą być mniejsze nawet o 80 proc., co ma znaczenie dla naszych najemców.

Inne aktualności
Nasi partnerzy

Masz pytania? Zostaw swój numer - oddzwonimy!

W możliwie najszybszym czasie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Podane przez Ciebie dane kontaktowe posłużą jedynie nawiązaniu kontaktu.

Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni polegający na telefonicznym lub za pomocą wiadomości SMS przekazywaniu informacji marketingowych, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z zm.), przez Developres Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych, w celu korzystania z usługi „Newsletter” zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)prowadzonej przez DevelopRes Sp. z o.o.

Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych z którym można się skontaktować pod adresem email: daneosobowe@developres.pl.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.


Imię
Numer telefonu