SkyRes dba o rowerzystów

SkyRes dba o rowerzystów

Z badań i sondaży wynika, że liczba osób przyjeżdżająca do pracy na rowerze systematycznie rośnie. To wyjątkowo zdrowy i ekologiczny środek lokomocji, dlatego SkyRes, najnowocześniejszy biurowiec w Rzeszowie i regionie, zapewnił rowerzystom stojaki parkin

 

Miłośników dwóch „ekologicznych kółek”  przybywa. Z raportu „Rowerowa Polska”, przygotowanego przez Fundację Allegro All For Planet wynika, że 78 proc. polskich rowerzystów chwyta za kierownicę codziennie lub kilka razy w tygodniu. Statystyczny polski rowerzysta pokonuje w sezonie wiosenno – letnim ok 60 km tygodniowo.

Coraz większa liczba miłośników tego środka transportu przyznaje, że w ciągu ostatnich pięciu lat infrastruktura w Polsce zmieniła się na lepsze. Pojawiły się specjalne oznakowania, nowe ścieżki rowerowe. Rzeszów pod tym względem wypada imponująco. Jest zaliczany do klubu 11. miast w Polsce, które posiadają najwięcej kilometrów ścieżek rowerowych.

Warto przy tym odnotować fakt, że ponad 50 proc. badanych przyznaje, że wykorzystuje rower nie tylko rekreacyjnie, ale także w codziennych obowiązkach, w tym – jeżdżąc nim do pracy.

Zalety ekologiczne korzystania z roweru są oczywiste. Mniej samochodów na ulicach to mniejsza emisja spalin. Rzeszów zupełnie nieźle wypada w statystykach pokazujących najbardziej zanieczyszczone polskie miasta, ale ma za to bardzo wysoki odsetek aut, ponieważ na 186 tys. mieszkańców zarejestrowanych jest aż 120 tys.  samochodów. Co to oznacza?  Aby zilustrować ten problem warto posłużyć się pewnym porównaniem. W ciągu godziny jeden samochód zamienia w spaliny tyle tlenu, ile tlenu zużywa w tym czasie do oddychania 800 osób!

Bardzo ważnym argumentem jest też to, że osoby korzystające z roweru są zdrowsze i poprawiają swoją kondycję fizyczną.

Jadąc wolno, ok. 15 km/h, w ciągu godziny można spalić 300 kalorii. Zwiększając tempo do 20 km/h – nawet 600 kalorii. Ma to ogromne znaczenie dla osób z nadwagą. Tego rodzaju wysiłek fizyczny sprawdza się tez w przypadku tych, którzy walczą z cukrzycą. W obu przypadkach korzystanie z tego środka transportu pomaga w leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Jazda na rowerze w zrównoważonym tempie jest bardzo dobra dla serca. Wspomaga je ciągłym dopływem tlenu, ponieważ w wyniku wysiłku fizycznego krążenie przyspiesza, a ciśnienie tętnicze spada. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia zawału lub choroby niedokrwiennej serca. Systematyczny trening chroni też przed osteoporozą.

Argumentem za korzystaniem z roweru w drodze do pracy jest też to, że szybko omija się uliczne korki. Aby uświadomić sobie, jak ważny jest to problem, sięgnijmy po dane natężenia ruchu analizowane przez Rzeszowski  Inteligentny System Transportowy. Okazuje się, że w tym mieście, w godzinach porannego szczytu, przez główne skrzyżowania przejeżdża nawet ok. 9 tys. samochodów.

SkyRes wspiera proekologiczne rozwiązania, dlatego dla wszystkich rowerzystów, którzy wybierają właśnie ten środek transportu codziennie do pracy zapewniono odpowiednie stojaki na rowery oraz szatnie i prysznice, z których można skorzystać przed rozpoczęciem dnia pracy w biurowcu.

- Tworząc odpowiednie warunki dla rowerzystów, pracowników firm, które wynajmują u nas powierzchnie biurowe, kierowaliśmy się zarówno ekologią jak i tym, że zyskają na tym nasi klienci. Osoby aktywne fizycznie są bowiem dużo mniej podatne na choroby, a tym samym zmniejsza się ryzyko ich absencji w firmie. Poza tym – jak wykazują badania – są bardziej skoncentrowane w pracy – mówi Radosław Walas, członek zarządu Developres, firmy, która wybudowała biurowiec SkyRes w Rzeszowie.

Inne aktualności
Nasi partnerzy

Masz pytania? Zostaw swój numer - oddzwonimy!

W możliwie najszybszym czasie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Podane przez Ciebie dane kontaktowe posłużą jedynie nawiązaniu kontaktu.

Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni polegający na telefonicznym lub za pomocą wiadomości SMS przekazywaniu informacji marketingowych, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z zm.), przez Developres Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych, w celu korzystania z usługi „Newsletter” zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)prowadzonej przez DevelopRes Sp. z o.o.

Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych z którym można się skontaktować pod adresem email: daneosobowe@developres.pl.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.


Imię
Numer telefonu