W biurowcu SkyRes zadbano o każdy szczegół

W biurowcu SkyRes zadbano o każdy szczegół

Estetyka, wygoda i oszczędność - to cechy rozwiązań architektonicznych i technicznych zastosowanych w SkyResie, najnowocześniejszym w Rzeszowie i regionie biurowcu klasy A. Biura zaprojektowano tutaj tak, aby pod każdym względem zadbać o komfort miejsc pr

 

Komfort miejsca pracy w biurze ma niebagatelne znaczenie. Wpływa na samopoczucie pracowników, wyższą koncentrację i większą skuteczność w wykonywaniu swoich obowiązków.

Analizując warunki, w jakich urządzone jest biuro, najczęściej zwraca się uwagę na aranżację wnętrza, ergonomiczne wyposażenie lub kolorystykę (np. ścian). W tym zakresie wybór zastosowanych rozwiązań należy do firmy, która wynajmuje powierzchnie.

Tymczasem, niezmiernie ważne są też inne, nie zawsze dostrzegane udogodnienia zastosowane w biurze, o których odpowiedzialny inwestor pamięta już na etapie projektowania swojego biurowca.

W SkyRes, podobnie jak i w innych biurowcach oferujących powierzchnie o najwyższym, europejskim standardzie, zamontowano np. podnoszone podłogi i podwieszane sufity. Jaki to ma wpływ na estetykę, komfort biura oraz koszty eksploatacyjne?

Zastosowane w SkyResie podwieszane sufity (60 cm) charakteryzują się wysoką estetyką i są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest schowanie wszelkich instalacji, które montowane są tuż pod stropem oraz uzyskanie przestrzeni na poprowadzenie różnego rodzaju przewodów oraz klimatyzacji.Podłogi i sufity w biurze SkyRes

Podwieszane sufity są korzystne również ze względów ekonomicznych. Umożliwiają zmniejszenie kubatury, a tym samym mniejsze są rachunki, np. za ogrzewanie. To ma istotne znaczenie zważywszy na fakt, że – jak wynika z raportu Knight Frank – ok.35 proc. kosztów eksploatacyjnych stanowią właśnie media.

Poza tym, takie rozwiązanie w znacznym stopniu poprawia akustykę, a jest to problem nie zawsze dostrzegany. Zgodnie z przepisami BHP, w pomieszczeniu biurowym natężenie hałasu nie powinno przekroczyć 65 dB. A ten powodowany jest m.in. działaniem urządzeń, głośnymi rozmowami, w tym telefonicznymi, uciążliwymi odgłosami, również z zewnątrz.  Wprawdzie zbyt duże natężenie hałasu w biurze w znacznej mierze różni się od tego występującego w przemyśle, ale również przekłada się na jakość pracy, w tym przypadku -  umysłowej. Powoduje obniżenie koncentracji, uczucie dyskomfortu, zmęczenie oraz stres.

Podniesione podłogi (12 cm) w biurowcu SkyRes służą do poprowadzenia pod nimi różnego rodzaju instalacji: elektrycznych, telefonicznych, komputerowych, alarmowej, wodnej, CO, klimatyzacyjnej, itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma wynajmująca powierzchnie w każdej chwili może zmienić układ biura, ustawienie biurek z komputerami, aranżację powierzchni.

Do produkcji i montażu podłóg używane są wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska, a odpowiednio dobrana i właściwie zbudowana podniesiona podłoga spełnia wszelkie wymagania nie tylko wytrzymałościowe, ale także przeciwpożarowe, antyelektrostatyczne i akustyczne. Górną powierzchnię można pokryć dowolnym, ogólnie stosowanym materiałem (wykładziny, PCW, parkiet, szkło, kamień). Dzięki łatwej możliwości zmiany liczby puszek instalacyjnych, szybko można zmienić funkcję danego pomieszczenia.

Podniesiona podłoga nie tylko umożliwia łatwy montaż instalacji, ale też dzięki takiemu rozwiązaniu w każdym miejscu szybko i bez problemu można przeprowadzić prace uzupełniające i rewizyjne. Takie udogodnienie ma znaczenie zwłaszcza w kontekście ponoszenia kosztów eksploatacyjnych. Z raportu Knight Frank wynika, że na obsługę  techniczną (w tym usuwanie różnych awarii oraz prace związane z nadzorem różnorakiego rodzaju instalacji) wydaje się ok. 12 proc. z  całej sumy przeznaczonej na eksploatację.

- Nowoczesne rozwiązania techniczne są zarówno udogodnieniem dla najemców, jak i zarządcy budynku. Umożliwiają sprawne funkcjonowanie biura przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Dlatego w naszym biurowcu zadbaliśmy o każdy szczegół, dzięki czemu nasza oferta oceniana jest jako jeszcze bardziej atrakcyjna – mówi Radosław Walas, członek zarządu DevelopRes, firmy, która wybudowała SkyRes.

Inne aktualności
Nasi partnerzy

Masz pytania? Zostaw swój numer - oddzwonimy!

W możliwie najszybszym czasie skontaktuje się z Tobą nasz specjalista. Podane przez Ciebie dane kontaktowe posłużą jedynie nawiązaniu kontaktu.

Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni polegający na telefonicznym lub za pomocą wiadomości SMS przekazywaniu informacji marketingowych, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z zm.), przez Developres Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych, w celu korzystania z usługi „Newsletter” zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1)prowadzonej przez DevelopRes Sp. z o.o.

Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych z którym można się skontaktować pod adresem email: daneosobowe@developres.pl.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.


Imię
Numer telefonu